sz

Olśnij wszystkich swoim uśmiechem!

Marzy Ci się uśmiech prawdziwej gwiazdy? Śnieżnobiałe zęby mogą stać się Twoją wizytówką. To łatwe dzięki bezpiecznym metodom wybielania zębów. Usiądź wygodnie i przeczytaj wszystkie informacje zawarte w tym artykule. Omówimy w nim problem higieny jamy ustnej, zębów martwych oraz metodę wybielania zębów.

Higiena jamy ustnej pozwala nam nie tylko pozbyć się resztek jedzenia i wpływa na świeży oddech, ale regularność mycia zębów przyczynia się również do uzyskania odpowiedniego koloru uzębienia. Zestaw do zadbania o nasze zęby to szczoteczka, pasta i nić dentystyczna. Szczoteczka powinna mieć w miarę miękkie włosie, żeby nie kaleczyć naszych dziąseł. Warto również zapytać stomatologa jak prawidłowo szczotkować zęby, aby nie uszkodzić szkliwa i nie odsłonić szyjek zębowych. Ważnym elementem podczas szczotkowania jest pasta. Powinna zawierać fluor, dzięki czemu pomoże wzmocnić szkliwo. Do kompletu potrzebna jest nić dentystyczna, która pozwoli nam dotrzeć tam, gdzie nie dociera szczoteczka.

Na kolor naszych zębów wpływa również jedzenie, picie oraz używki. Pozostawiają one osad na zębach i pod jego wpływem zęby zmieniają swój odcień. Warto więc zastanowić się nad ilościami kawy, herbaty i czerwonego wina oraz nad papierosami. Oprócz diety barwę naszych zębów zmieniają wypełnienia amalgamatowe i zaburzenia hormonalne.

Kolejnym problemem, który wpływa na kolor naszych zębów, są zęby martwe. Zmieniają one odcień na szary i wyróżniają się na tle pozostałych zębów. Wybielanie martwego zęba może być wykonane jedynie w gabinecie stomatologicznym, po dokładnej ocenie stanu korzenia zęba i wcześniejszym wykonaniu leczenia kanałowego. Wybielanie takiego zęba zazwyczaj musi być powtarzane, jednak pożądany efekt jest możliwy, więc chyba warto spróbować?

Oto dwie metody wybielania zębów polecane przez Źródlana Medyczne Centrum w Zielonej Górze:
1. Jeśli chcesz, aby metoda była bezpieczna, a efekt trwał długo, wybierz metodę nakładkową. Przy tej metodzie wybielanie trwa przeciętnie osiem dni. Na początku stomatolog oceni stan Twoich zębów, usunie ogniska próchnicy i sprawdzi wypełnienia. Następnie przygotuje nakładkę na zęby z wcześniej przygotowanych wycisków. Nakładka będzie wypełniana żelem i zakładana na noc. Po takiej kuracji Twój uśmiech będzie porównywany do tego, którym chwalą się gwiazdy filmowe!

2. Kolejna metoda jest szybsza, ale efekt trwa krócej. Wykonuje się ją podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jeśli chcesz osiągnąć efekt śnieżnobiałego uśmiechu szybciej, wybierz tę opcję!

Obie metody wykonujemy w naszym Medycznym Centrum w Zielonej Górze, na Źródlanej 80.