usta

6 pytań i odpowiedzi o powiększaniu ust!

Każda z nas marzy o tym, aby nasze usta były pełne, wyraźnie uwydatnione i prezentowały się jak najlepiej. Usta to przecież kobiecy atrybut, na którym wielokrotnie rozmówca skupia wzrok.

Co zatem zrobić, aby nasze usta wyglądały jeszcze piękniej? Termin „powiększanie ust” nie brzmi w tym wypadku obco. Z drugiej strony pojawiają się jednak najróżniejsze pytania, np. czy zabieg boli, czy jest bezpieczny, czy istnieją metody, które pozwolą mi modelować usta w domu?

Dziś stworzyliśmy listę odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1. Jak wygląda powiększanie ust?

Poprzez podanie preparatów kwasu hialuronowego Twoje usta zostaną powiększone lub skorygowany czy też uwydatniony zostanie ich kształt. Wypełniacz wypełni przestrzeń w czerwieni wargowej oraz bezpośrednio tuż przy niej. Zawsze wykonuj ten zabieg u lekarza! To bardzo istotne, ponieważ nasze organizmy reagują inaczej na różne zabiegi, więc lekarz będzie mógł w każdej chwili ocenić Twój stan.

Powiększanie ust nie musi bowiem oznaczać, że usta zostaną w drastyczny sposób wizualnie mocno powiększone. U wielu pacjentek należy jedynie bardziej podkreślić ich kształt czy też zarysować wyraźniej ich granicę, zaś samą czerwień wargową lepiej nawilżyć od wewnątrz – wtedy od razu widać, że nasze usta są ładniejsze i większość osób nawet nie domyśli się, że odwiedziłyśmy gabinet medycyny estetycznej.

2. Czy powiększanie ust boli?

Strach przed bólem towarzyszy większości pacjentek. Nie powinnyśmy się jednak martwić, ponieważ zabieg jest odczuwalny w niewielkim stopniu, a to za sprawą kremu, którym zostaną posmarowane usta i okolica wokół ust, przynajmniej 30 minut przed zabiegiem. Jest to znieczulenie, które pozwoli nam się czuć komfortowo w trakcie powiększania ust. Jeśli ktoś jest naprawdę wrażliwy na ból, można w tym wypadku zastosować dodatkowo znieczulenie, stosowane w stomatologii. Dbamy o to, aby pacjentki nie musiały myśleć o bólu, dlatego zmniejszamy go do minimum.

3. Jak długi schodzi ewentualny obrzęk i kiedy widać pierwsze efekty?

Każda z nas reaguje inaczej, może więc zdarzyć się tak, że nie pojawi się żaden obrzęk na ustach i wokół nich. Jeżeli już pojawi się obrzęk, w zdecydowanej większości przypadków jest on niewielki i trwa od kilku godzin do 1-2 dni po zabiegu. W związku z tym ważne jest, aby nie planować powiększania ust bezpośrednio przed intensywnymi obowiązkami, ważnymi uroczystościami itd. Proponujemy zostawić sobie trochę czasu na właściwe zejście ewentualnego obrzęku i uzyskanie końcowego efektu. Jeśli chodzi o efekty powiększania czy też konturowania ust, to widać je od razu, jednak nie pozostaną one na trwałe – po około 6-12 miesiącach efekt może zacząć zanikać, ponieważ kwas hialuronowy, jako substancja w pełni naturalna, zostanie wchłonięty przez organizm. Oczywiście, można go ponownie później zaaplikować.

4. Czy usta będę wyglądać nienaturalnie po zabiegu?

Wiele kobiet boi się, że po zabiegu powiększania ust będzie wyglądać nienaturalnie. Nic bardziej mylnego. Jeśli zabieg przeprowadzony zostanie przez wykwalifikowanego lekarza, który odbył odpowiednie certyfikowane szkolenia i który podaje tylko najwyższej jakości preparaty przeznaczone do stosowania tylko przez lekarzy, to wtedy mamy pewność, że będziemy wyglądać naturalnie. W końcu chodzi o to, żeby uzyskać jak najlepszy efekt! Profesjonalnie wykonane powiększanie ust to taki zabieg, po którym wyglądamy lepiej i młodziej – osoby z naszego z otoczenia powiedzą nam, że wyglądamy bardziej wypoczęci, wcale się przy tym nie domyślając, że cokolwiek robiliśmy z naszymi ustami. Podobnie jest zresztą z pozostałymi zabiegami medycyny estetycznej.

5. Kiedy nie można wykonać zabiegu?

Istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu powiększania ust. Należą do nich przede wszystkim ciąża lub karmienie piersią, infekcje skórne w okolicach ust (w tym opryszczka), choroby układu immunologicznego, alergie (w tym nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas hialuronowy), tendencja do blizn przerostowych. Oczywiście przeciwwskazań może być więcej, dlatego najpierw lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, w którym zapyta Cię o sprawy związane z Twoim zdrowiem i doradzi co jest dla Ciebie najlepsze.

6. Pozostaje jeszcze jedno pytanie: gdzie w Zielonej Górze można wykonać taki zabieg?

Serdecznie zapraszamy do Źródlana Medycznego Centrum. Nasi specjaliści na pewno odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania odnośnie zabiegu powiększania ust czy też konturowania ust, przeprowadzą fachową konsultację i odpowiednio Wam doradzą, jakie rozwiązanie jest dla Was najbardziej optymalne.