Wybielanie zębów Zielona Góra

Zadbany i olśniewający uśmiech dostępny dla każdego – nowoczesne metody wybielania zębów

wybielanie zębów zg

Współczesna rzeczywistość kreuje potrzebę najwyższego stopnia estetyki w każdym aspekcie – dbałość o wygląd stanowi więc nieodzowność oraz tendencję, której poddaje się większość społeczeństwa. Odnosi się to również do zębów, które stają się swego rodzaju wizytówką danej osoby – zadbane, zdrowe i białe okazują się pożądanymi przez wiele osób. Wobec podobnych potrzeb, specjalistyczne gabinety stomatologiczne oferują rozmaite metody wybielania zębów. Pośród nich, na szczególne zainteresowanie zasługują dwie – metoda jednorazowa oraz nakładkowa. Są one odmiennymi środkami, zmierzającymi do podobnego celu – białych i zdrowo wyglądających zębów.

Jednorazowa, szybka metoda wybielania zębów

Wobec osób, którym zależy na szybkim rezultacie, dedykowana jest metoda wybielania zębów, nazywana jednorazową. Jej najważniejszą zaletą jest natychmiastowość osiągniętych efektów, gdyż wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym, by uzyskać pożądaną biel zębów. Metoda ta wdrażana jest zarówno wobec przebarwień o charakterze nabytym, jak i cechujących się podłożem genetycznym. Jej skuteczność wynika z zastosowania specjalnych preparatów, nakładanych na zęby, które pod wpływem naświetlania stają się bielsze.

Warto jednak zaznaczyć, że jednorazowa metoda wybielania zębów może okazać się mało satysfakcjonująca, z uwagi na generowane ograniczenia w trybie codziennego funkcjonowania. Bowiem żeby efekt wybielania utrzymał się na długi czas, należy przestrzegać zaleceń lekarskich, które odnoszą się nie tylko do stosowanej diety, ale również ewentualnych używek. Zalecane są pokarmy, które nie odbarwiają zębów. Zdecydowanie rekomendowana jest rezygnacja z palenia papierosów, picia czerwonego wina czy kawy – czynniki te znacząco wpływają bowiem na powstawanie przebarwień na zębach.

Ile to kosztuje? Koszt jednorazowego wybielania, to 850zł. Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Metoda długofalowa, nakładkowa w wybielaniu zębów

Alternatywą dla opisanej powyżej metody jednorazowej jest zastosowanie specjalnych nakładek w procesie wybielania zębów. Należy zaznaczyć, że ten sposób uzyskiwania pożądanego koloru zębów jest bardziej czasochłonny, jednak jego efekty utrzymują się zdecydowanie dłużej. metodzie nakładkowej pacjent przez około osiem dni używa specjalnie zaprojektowanych nakładek, wykonanych poprzez wykonanie wycisków przez lekarza stomatologa. Wypełnione wybielającym żelem nakładki należy zakładać na noc. Istotna w tej metodzie okazuje się systematyczność, która umożliwia radość z olśniewającego uśmiechu na dłuższy czas. Nakładki nosi się tylko w nocy, dzięki czemu jest to metoda komfortowa i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Ile to kosztuje? Koszt licówki, to 700zł. Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Który sposób wybielania zębów wybrać?

Do wyboru mamy dwie metody. Jednorazowe wybielanie cechuje się mniej trwałym efektem. Sam zabieg, to kwestia kilkunastu minut. Trwanie efektu jest zależne od naszej diety – czy pijemy wino, kawę, jakie posiłki jemy, czy pijemy kawę. Palenie papierosów również pogorszy efekt wybielania – po prostu trzeba będzie powtórzyć zabieg za jakiś czas. W zależności od predyspozycji i diety oraz używek, efekt z jednorazowego wybielania zębów może się utrzymywać od kilku miesięcy do kilku lat.

Jeżeli natomiast zastosujemy metodę z nakładkami, cena oczywiście jest wyższa, ale zabieg jest o wiele bardziej skuteczny i będziemy mogli cieszyć się białym zębami na wiele lat.