Kwas hialuronowy Zielona Góra

kawas hialuronowy zielona góra

Zapraszamy do naszego centrum w Zielonej Górze na zabieg kwasem hialuronowym. Odpowiednie nawilżenie skóry jest warunkiem jej młodego i zdrowego wyglądu. Proces utraty wody nasila się wraz z wiekiem i jest nieunikniony. W konsekwencji skóra traci elastyczność, staje się zwiotczała i pomarszczona. Starzenie skóry związane jest głównie z utratą wody przez tkanki i zmniejszeniem zdolności wiązania się z jej cząsteczkami. Jednym z czynników wpływających na taki stan jest ubytek kwasu hialuronowego. Ta niesamowita cząsteczka, występująca naturalnie w skórze, jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jej masa. Kwas hialuronowy może również łagodzić stany zapalne oraz posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych. Niestety, z biegiem lat jego ilość w organizmie stopniowo zmniejsza się, w wyniku czego powstają tzw. zmarszczki statyczne.

Jak wygląda zabieg kwasem hialuronowym?

W zależności od obszaru skóry, który jest poddany zabiegowi, zabieg może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Nie jest zazwyczaj bolesny, czego najczęściej obawiają się nasze pacjentki. W przypadku wrażliwszych miejsc, kiedy występuje taka potrzeba, lekarz stosuje środki miejscowo znieczulające, np. krem znieczulający. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Istotnym faktem jest to, że iniekcje można po tym okresie bez obaw powtarzać, zaś każda kolejny zabieg może dać dłużej utrzymujący się rezultat i wymagać zastosowania mniejszej ilości preparatu, co wpływa na zmniejszenie kosztów.

Co osiągniesz dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego?

  • Możesz go zastosować do powiększenia i korekty kształtu ust. Dzięki takiemu zabiegowi doskonale uwypuklisz wargi, nadasz wyrazistości konturom, podniesiesz kąciki, wypełnisz zmarszczki palacza, zredukujesz naturalną asymetrię oraz skutecznie nawilżysz i napniesz usta.
  • Redukuje zmarszczki mimiczne. Iniekcje kwasu hialuronowego polecane są osobom, które posiadają głębokie zmarszczki mimiczne. Dzięki wypełnieniu bruzd skóra stanie się widocznie gładsza, bardziej sprężysta i młodsza.
  • Dzięki takiemu drobnemu zabiegowi wyraźnie podniesiesz policzki, wykonturujesz żuchwę raz uzupełnisz ubytki na skroniach.
  • Szeroki wachlarz zastosowań kwasu hialuronowego obejmuje również wypełnienie bruzd nosowo – wargowych. Decydując się na taką niepozorną korektę odejmiesz twarzy kilka lat i nadasz łagodnego wyrazu.
  • Iniekcje na bazie tego skutecznego preparatu idealnie sprawdzają się w korekcie okolic oczu. Przy jego pomocy możesz widocznie wygładzić kurze łapki wokół oczu oraz tzw. dolinę łez, czyli wgłębienie pod oczami, poniżej przyśrodkowego kącika oka, które powstaje na skutek zaniku tkanki tłuszczowej. Kilka drobnych nakłuć nada twojemu spojrzeniu głębię i przywróci naturalny blask.

Bardzo istotnym faktem jest to, że kwas hialuronowy, jako składnik naturalnie występujący w ludzkim organizmie i odpowiadający za odpowiednie nawilżenie, jest bardzo bezpieczny. Co więcej – jego uzupełnienie powoduje wzrost nawilżenia i napięcia skóry. Po wstrzyknięciu preparatu następuje silna stymulacja kolagenu, dzięki czemu skóra sama uaktywnia proces regeneracji, tworząc nowe „rusztowanie”.

Niewątpliwym plusem tego wypełniacza, w porównaniu z innymi wypełniaczami, jest fakt, że po jego całkowitym wchłonięciu skóra nie wraca do stanu przed zabiegiem. Wygląda zdecydowanie lepiej, jest widocznie nawilżona i zregenerowana.

Bezpieczeństwo zabiegu

Medycyna estetyczna znalazła skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala błyskawicznie uzupełnić braki kwasu hialuronowego, co jednocześnie wpływa na natychmiastową redukcję zmarszczek, jak i gruntowne nawilżenie skóry. Iniekcje na bazie kwasu hialuronowego to gruntownie przebadana metoda, bardzo rzadko powodująca uczulenia, stosowana z powodzeniem od wielu lat. Prawidłowo przeprowadzony zabieg przez wykwalifikowanego lekarza zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań do minimum.

Łączenie zabiegów – kwas hialuronowy i inne preparaty

W przypadku, kiedy skóra potrzebuje gruntownej odnowy a zmarszczki mimiczne (np. lwia zmarszczka, bruzdy poprzeczne na czole) są głębokie i utrwalone, możemy połączyć iniekcje kwasu hialuronowego z toksyną typu B. Takie rozwiązanie przynosi najtrwalsze efekty. Zmniejszenie aktywności mięśni poprzez zaaplikowanie preparatu w obszarze poddanym zabiegowi, powoduje przedłużenie czasu rozpadu cząsteczek kwasu hialuronowego. Efekt zabiegu nie dość, że jest wyraźniejszy, to utrzymuje się dłużej.

Wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego, to jedna z najbezpieczniejszych metod dostępnych na rynku. Zabiegi te stosowane są od lat i gruntownie przebadane. Dzięki ich zastosowaniu Twoja skóra nie tylko będzie wyraźnie wygładzona i wolna od zmarszczek, ale również głęboko nawilżona i zregenerowana.