rehasport

Jak dbać o stopy?

Stopy to bardzo ważne części naszego ciała. Na nich spoczywa cały ciężar i od nich zależy czynność poruszania się. Ale czy pamiętamy o tym, żeby o nie dbać, pielęgnować i wykonywać zabiegi potrzebne do tego, by nasze stopy były zdrowe i zawsze gotowe do niesienia nas w nieznane? Jakie zabiegi są potrzebne, aby były w dobrym stanie? Zapraszamy do lektury naszego bloga.

Każdy z nas chciałby mieć miękką i gładką skórę stóp, zadbane paznokcie i nie wstydzić się wyjść w klapkach na basenie. Pamiętajmy, aby o stopy dbać przez cały rok! Nie ignorujmy bólu stóp, ponieważ może to być początek poważnego schorzenia np. wrastających paznokci.
Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń funkcji stopy, jej wad i zniekształceń. W związku z tym wykonuje m.in. takie zabiegi jak pedicure, odciążenie modzeli i odcisków oraz poważniejsze tj. korekta wrastającego paznokcia czy chirurgiczne korekty wałów paznokciowych.
Brzmi przerażająco? Nic bardziej mylnego. Jeśli o swoje stopy zadbamy w czas, wszystko będzie łatwe i przebiegnie bez dodatkowego stresu. Zwróć uwagę na to jakie obuwie nosisz, czy nie potrzebujesz wkładek korekcyjnych i zadbaj o swoje stopy. Stosuj kąpiele, używaj kremów, wykonuj delikatne masaże, a czasami po prostu daj stopom odpocząć. Niech zaniosą Cię tam, gdzie sobie wymarzysz!
Niektórych z nas dotyczy też problem pocących się stóp. Polecamy artykuł, w którym dowiesz się kilku rzeczy o nadpotliwości i jak zwalczyć ten problem.
Jeśli jednak potrzebujesz fachowej pomocy lub porady – zgłoś się do nas. W naszym Źródlana Medycznym Centrum wykonujemy zabiegi podologiczne, dzięki którym stopy będą zdrowe i zadbane. Oferujemy:
• Leczenie wrastającego lub zdeformowanego paznokcia za pomocą kostki Arkady. Jest to metoda szybka i nieinwazyjna, a także alternatywna dla zabiegów chirurgicznych.
Chirurgiczne korekty wałów paznokciowych.
Więcej informacji na https://zrodlana.com.pl/podologia/